Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách

PODPORA_POLYTECHNICKE_VYCHOVY

Mateřská škola Mozaika získala dotaci na podporu polytechnické výchovy. Akce je podpořena Krajem Vysočina, MŠMT a následujícími partnery:

  • PRETOL HB s.r.o.
  • Wikov Sázavan s.r.o.
  • Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s.
  • FRAENKISCHE CZ s.r.o.
  • První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.
  • PSJ, a.s.

Projekt zlepšil vybavení tříd MŠ o multifunkční konstruktivní stavebnici Poly 25 a dřevěné stavebnice Walachia, které umožňují rozvoj technických dovedností, manuální zručnost a představivost dětí. Stavebnice umožňují opakovaně vytvářet různé prostorové trojrozměrné sestavy. Součástí projektu byl i školící kurz pro pedagogy, s názvem „Technika v pohybu“. Kurzu se účastnili pedagogové z MŠ Sedmikráska a MŠ Duběnka. Získali tak metodické kompetence práce s konstruktivní stavebnicí.

Stavebnice jsou umístěné na MŠ Březinova 114, MŠ Antonínův Důl, MŠ Romana Havelky a MŠ Dvořákova.

DSCN1648  DSCN1658  DSCN1763  DSCN1764 
FOTO polytechn. hra VARIO (2)  FOTO polytechn. hra VARIO