Projektování EVVO do ŠVP PV

V rámci podpory udržitelného rozvoje klíčové aktivity „Projektování EVVO do ŠVP PV“ grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se uskutečnil 18. 11. 2014 v MŠ Sedmikráska, Březinova 114, Jihlava seminář pod názvem „Zima v přírodě“.

Tento teoreticko – praktický seminář, který vedla lektorka Bc. Lenka Kučerová, byl zaměřen na environmentální vzdělávání a nabídl konkrétní činnosti realizovatelné s dětmi v mateřské škole. Cílem tohoto semináře bylo rozšířit znalosti a dovednosti pedagogů mateřských škol o tom, jak projektovat EVVO do svých vzdělávacích plánů a získat inspirace i nápady pro environmentální činnosti, kterými mohou v dětech rozvíjet lásku k přírodě, učit je poznávat, respektovat její zákony a společně s dětmi usilovat o ochranu druhů a společenstev žijících na Zemi.

Během semináře byla využívána metodická příručka „Krabička ekoher aneb jak projektovat EVVO do ŠVP PV“, kterou obdrželi účastníci semináře zdarma.

Semináře se zúčastnilo 14 pedagogů z celého kraje Vysočina a byl všemi účastníky velice kladně hodnocen.

IMG_6722  IMG_6736