„Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem“

V rámci podpory udržitelného rozvoje klíčové aktivity „Moderní výukové metody ve vzdělávání pedagogů MŠ“ grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se uskutečnil 22.4. 2015 v MŠ Mahenova 3, Jihlava seminář pod názvem „Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem“.

Tento teoreticko – praktický seminář, který vedla lektorka Lena Banszel Freyová, byl zaměřen na propojení teorie výukových metod založených na prožitkovém a činnostním učení   s přenosem poznatků z oblasti polytechnického vzdělávání dětí  v mateřské škole.  Obsahem semináře byly náměty na různé techniky zpracování tradičních i netradičních materiálů a používání jednoduchých nástrojů, projektování vzdělávacích  postupů, založených na aktivní činnosti dětí, na jejich zájmu o spolupráci, na vlastním poznávání a objevování a praktická ukázka práce s dětmi.

Semináře se zúčastnilo 21 pedagogů z celého kraje Vysočina  a byl všemi účastníky velice kladně hodnocen.