ICT v mateřské škole – další vzdělávání pedagogů.

ICT%2022.10%2015%20(2)V rámci  udržitelnosti  grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se v učebně na ředitelství a v MŠ Březinova 113 „Duběnka“  uskutečnil  22.10. 2015 seminář „ICT v mateřské škole“.

Seminář   byl zaměřený  na  zdokonalování počítačové gramotnosti učitelek s využitím internetu, na vyškolení v obsluze a využití PC a interaktivních tabulí v předškolním vzdělávání včetně metodického vedení a praktických činností s výukovými programy. Pod vedením lektorek z MŠ Mozaika Bc. Miroslavy Novotné a Bc. Dagmar Ryšavé se 17 učitelek mateřských škol z kraje Vysočina zdokonalilo v metodice využití ICT v MŠ. Získaly metodické znalosti v práci s interaktivní tabulí v předškolním vzdělávání včetně praktických činností s výukovými programy a s tvorbou vlastních příprav. Byly nabídnuty vhodné činnosti s digitálními technologiemi, ICT%2022.10%2015které směřují k vytváření klíčových kompetencí dětí a k rozvoji jejich informační gramotnosti. Součástí semináře byla praktická ukázka práce s dětmi z MŠ Březinova 113 a sdílení zkušeností účastnic se vzděláváním dětí  v MŠ s podporou informačních a komunikačních technologií. Učitelky během semináře používaly v rámci grantu vytvořenou metodickou příručku.  Z vyhodnocení evaluačních dotazníků vyplynul velký přínos pro všechny účastníky.

2 Responses to ICT v mateřské škole – další vzdělávání pedagogů.

1. I’m so happy to read this. This is the kind of manual that
    needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs.
    Appreciate your sharing this greatest doc.