Seminář 11. 5. 2016 „Angličtina pro předškoláky“

Ve středu 11 .5. 2016 se v MŠ Sedmikráska, Březinova 114, Jihlava uskutečnil seminář  pro předškolní pedagogy „Angličtina pro předškoláky“.

Tento teoreticko – praktický seminář, který vedla lektorka Mgr. Iveta Nečadová, a jehož součástí byla ukázka práce s předškolními dětmi, byl zaměřený na získání metodických  kompetencí  učitelek mateřských škol pro výuku angličtiny předškolních dětí. Praktická dílna založená  na  interaktivních činnostech a multisenzoriálním přístupu ukázala, jak zajímavou a  zábavnou formou  lze seznamovat děti s anglickým jazykem, jak   procvičovat  slovní zásobou prostřednictvím pohybových, výtvarných a hudebních aktivit. Učitelky se učily, jak využívat metodu zážitkové pedagogiky v práci s jednoduchými příběhy, jak ji zprostředkovat předškolním dětem. Prakticky si vyzkoušely aktivity, které slouží dětem k zapamatování slovní zásoby i jednoduchých frází, k rozvoji schopnosti porozumět, k rozvoji kreativity a představivosti,  aktivaci všech smyslů i vytváření nových řečových struktur.

Tento seminář se konal v rámci udržitelnosti grantového projektu z ESF –  OP VK „Mozaika inspirací v MŠ“.
Zúčastnilo se ho 13 pedagogů z celého kraje Vysočina  a seminář  byl všemi účastníky velice kladně hodnocen.

IMG_1234  IMG_1240