Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem.

Grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se uskutečnil ve dnech 1. 3. 2016 a 15. 3. 2016 v MŠ Sedmikráska, Březinova 114, Jihlava seminář „Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem“ pod názvem ,,Kočkoviny“.

Tento teoreticko – praktický seminář vedla lektorka Bc. Monika Nikodýmová. Byl zaměřen na celkové pochopení podpory polytechnického myšlení dětí, založené na prožitkovém učení tak, aby použité metody byly pro pedagogy prakticky využitelné ve vzdělávacích programech mateřských škol.
Obsahem semináře byla práce s příběhem a následná motivace k činnostem, které propojovaly náměty, rozličné techniky, zpracování materiálů a způsob využívání různých nástrojů.
Semináře se zúčastnilo 29 pedagogů z celého kraje Vysočina a byl všemi účastníky velice kladně hodnocen.

IMG_0300  IMG_0353  IMG_0553