„Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem“

V rámci podpory udržitelného rozvoje klíčové aktivity „Moderní výukové metody ve vzdělávání pedagogů MŠ“ grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se uskutečnil dne 4. 4. 2017 v MŠ Mahenova 3, Jihlava seminář pod názvem „Rozvoj technického myšlení předškolních dětí prožitkem“.

Tento teoreticko – praktický seminář, který vedla lektorka Lena Banszel Freyová, byl zaměřen na propojení teorie výukových metod založených na prožitkovém a činnostním učení   s přenosem poznatků z oblasti polytechnického vzdělávání dětí  v mateřské škole.  Obsahem semináře byly náměty na různé techniky zpracování tradičních i netradičních materiálů a používání jednoduchých nástrojů.

Součástí  semináře byla ukázka práce s předškolními dětmi. V ukázce měly účastnice možnost  shlédnout motivaci a samotnou práci dětí, při které byly vedeny k samostatnosti a tvořivosti při práci s běžnými materiály, ale netradiční technikou.

Semináře se zúčastnilo 22 pedagogů z celého kraje Vysočina  a byl všemi účastníky velice kladně hodnocen.