MŠ U Dlouhé stěny: informace 12. 9. 2017

Budovu dnes převzala stavební firma, která zahájí přípravné práce k opravě.

Zřizovatel a vedení školy  intenzívně jednají s institucemi  o podmínkách zpřístupnění dvou tříd po dobu oprav  (zejména Krajská hygienická stanice a  hasiči – vyjádření k požárně bezpečnostnímu řešení provozu). Jednání jsou náročná vzhledem k tomu, že se řeší současný průběh stavby a provozu školky. Musí se  vyloučit všechna rizika ohrožující bezpečnost dětí a rizika mající vliv na jejich  zdraví a zároveň umožnit stavební práce v části  budovy.

Všichni máme prioritní zájem na  řešení situace a jsme si vědomi, že provizorní náhradní prostory nejsou ideální.

Velký dík patří všem učitelkám  MŠ U Dlouhé stěny, které se snaží o děti  a jejich výchovně vzdělávací program postarat co nejlépe. Vozíme více hraček,  pomůcek, výtvarného materiálu, jsou již zajištěna lehátka na odpočinek mladších dětí. Ta z MŠ se nedala použít….
Pyžámka dětí se nám snad všechna  podařilo  zachránit. Po třídách v pytlích budou převezena do náhradních prostor a předána rodičům na vyprání.

O vývoji situace  vás budeme na www dále informovat. Víme, že vás jistě nejvíce zajímá KDY se alespoň část školky bude moci vrátit. Příští týden to sice nebude, ale uvidíme po vyjádření příslušných institucí po posouzení všech rizik.

Vážení rodiče, snažte se prosím pochopit náročnost situace. V pátek hořelo a v pondělí jste už měli děti kam přivést a bylo o ně „mateřsky“ postaráno, měly zajištěno i stravování.

MŠ Mozaika nemá žádné volné prostory a co do počtu dětí na třídu  „jedeme na zákonné výjimky“ a rozdělovat kamsi děti po částech jsme hned vyloučili, ani bychom to provozně nebyli schopni rychle vyřešit.

Děkujeme vám všem za pochopení.
Mgr. Jarmila Bučková, ředitelka školy
Hana Pokorná, vedoucí učitelka U Dlouhé stěny