Po dobu hrubých stavebních úprav není návrat dětí do části budovy MŠ U Dlouhé stěny možný.

V budově zasažené požárem byly odkryty další plochy, aby se upřesnil rozsah škody a následných oprav. Vše bylo zkonzultováno a posouzeno znovu statikem a ostatními stavebními odborníky. 19. září 2017 provedla Krajská hygienická stanice místní šetření v objektu . Vhledem k tomu, že nejde vyloučit veškerá rizika ohrožující bezpečnost dětí a osob a rizika mající vliv na jejich zdraví a přitom současně provádět stavební práce v části objektu budovy a vzhledem k nutnosti zachování pevného denního režimu , včetně jeho klidové části, odpočinku, nedala Krajská hygienická stanice doporučení k zachování jakéhokoliv provozu po dobu hrubých stavebních úprav objektu, které mohou negativně působit na okolí, zejména hlukem a prašností.
Žádné děti se tedy do budovy v brzké době stěhovat zpátky nemohou. Věříme, že rodiče tuto situaci pochopí. Náhradní prostory jsou sice opravdu náhradní, ale děti jsou zde se svými kamarády a  učitelkami, fungují jako třída. V této chvíli je důležitější budovat vzájemné pozitivní vztahy než plakat nad vybavením tříd a nepohodlí šaten. S blížící se zimou a krátícími se dny  je nutné co nejrychleji opravovat celý ohořelý krov nad  ložnicí a středovou chodbou včetně elektroinstalace, podhledů…….  Rozsah oprav bude poměrně náročný.

Prominutí úplaty za předškolní vzdělávání
Rodičům dětí, kteří si z důvodu požáru a umístění dětí do náhradních prostor nechají děti prozatím doma a které neplní povinnou předškolní docházku, ředitelka školy promine  úplatu za předškolní vzdělávání za každý měsíc do doby návratu do opravené budovy  MŠ U Dlouhé stěny.
Prominutí úplaty platí i pro rodiče dětí, které docházely do MŠ pouze do doby požáru od 1. – 8. 9. 2017.
(Alespoň jedna dobrá zpráva).
J. Bučková