Den s knihovnou

MŠ Mozaika Jihlava spolupracuje s Městskou knihovnou v Jihlavě.
Dne 14. 3. 2018 se uskutečnil projekt „Den s knihovnou“, který zahrnoval několik aktivit:

1. Dopoledne bylo předáno ocenění pro NEJ čtenáře 2018– nejlepší čtenářskou třídou se stala MŠ Fibichova.
  2. Na všech pracovištích MŠ Mozaiky probíhal „Den s poezií a prózou Jiřího Žáčka“. Děti si hrály na knihovnu, prohlížely si knihy, ilustrace, zpívaly písně s texty J. Žáčka, kreslily obrázky k textům pana spisovatele, skládaly obrázkové kostky, související s textem, učily se nové básničky, hrály pohybové hry, divadlo, vyzkoušely si profesi spisovatele a také se něco málo dozvěděly o p. Žáčkovi.
  3. V odpoledních hodinách proběhla na MŠ Mahenova beseda pro rodiče a prarodiče – pod názvem „S knížkou kamarádím už od mateřské školky“. V první části setkání proběhla ukázka programu dětského oddělení knihovny pro děti  z MŠ „Umíme se slušně chovat“ do které byly zapojeny děti z MŠ Mahenova. Druhá část byla věnována přednášce pro rodiče a prarodiče, kdy paní Ludmila Hronová, pohovořila o důležitosti a nezastupitelnosti čtení knih dětem předškolního věku vzhledem k jejich dalšímu rozvoji. Informovala účastníky o historii městské knihovny a o spolupráci s mateřskými školami. Rodiče měli možnost si prohlédnout doporučené knihy a časopisy vhodné pro předškolní věk a byli seznámeni s nabídkou služeb dětského oddělení pro děti a rodiče.