Významné dny v dubnu

1. 1. duben je nejen první aprílový den, kdy se snažíme někoho vtipně nachytat, ale je to i Mezinárodní den ptactva. Zopakuj krátkou básničku (verš), alespoň 3krát za sebou. Zkus napodobit různé ptáčky (jak dělá sova, čáp nebo i slepice, kuřátko apod.). Kteří z ptáků na obrázku v sobě ukrývají písmeno Š? https://www.ornita.cz/hlasy-ptaku/

2. 2. duben je Mezinárodním dnem dětské knihy a 23. duben je Světovým dnem knihy a autorských práv. Znáte malované čtení? Poproste maminku nebo tatínka, aby si společně s vámi přečetli „Podivnou pohádku“, kde je všechno pomotané. (Rodiče čtou slova a děti místo obrázků doplňují správná slova.) A potom zkuste říct, co vše bylo špatně a jak to má být vlastně správně.

3. 7. duben je den, kdy vznikl hlavolam „Ježek v kleci“. Zkus zjistit, ke které houbě má ježek namířeno.

4. 12. dubna se slaví Mezinárodní den letectví a kosmonautiky, a to od roku 2011. Poskládej si klasickou vlaštovku nebo popros tatínka, jestli by ti nesložil letadlo dle návodu ve videu, které létá opravdu daleko. Ozkoušeno. Můžete si doma uspořádat letecké závody, koho model doletí nejdál. https://pin.it/40jnoT9

5. 18. duben je Mezinárodním dnem památek a sídel. Vyrobte si z papíru rozkládací hrad (můžete přilepit i padací most) a dovnitř si nakreslete princeznu nebo rytíře.

6. 22. duben je (mezinárodním) Dnem Země. Co takhle si něco upéci ze surovin, co nám příroda dala? Zkuste udělat úplně jednoduchý domácí chléb. Je výtečný a již několikrát vyzkoušený. S maminkou či tatínkem ho jistě zvládnete.

7. 29. duben je Mezinárodním dnem tance. Naučte se písničku o ročních obdobích „Jaro, léto, podzim, zima“ a společně s Míšou Růžičkovou a dětmi si ji doma zatančete a zazpívejte. Kdo má doma nějaký hudební nástroj a umí na něj, tak se může písničku naučit podle not.