Od semínka po rostlinku

1. Nauč se s maminkou nebo tatínkem krásnou jarní básničku s pohybem, kterou můžete využít třeba jako ranní rozcvičku.

2. Zkuste si pomocí vašich nohou a rukou „namalovat“ kytičky jako je tomu na přiloženém obrázku dole. Potřebujete jen papír, barvičky, štětec a ruce a nožičky. Jistě se u toho pobavíte.

3. Zkus z obrázků poskládat děj příběhu od zasazení malého stromečku až po sklizení jablíček během celého roku. Pokud máte možnost, tak si obrázky můžete vytisknout, rozstříhat a postupně nalepit za sebe.

4. Zkus vybarvit jarní zahrádku podle pokynů, které jsou napsány pod obrázkem. Popros maminku nebo tatínka, aby ti jednotlivé úkoly postupně přečetli.

5. Pusťte si doma pohádku „O Křemílkovi a Vochomůrkovi jak zasadili semínko“. Jaké 3 věci semínko potřebuje, aby mohlo vyrůst v krásnou rostlinku?

6. Určitě znáš pohádku „O kohoutkovi a slepičce“, kde se lakomý kohoutek nechtěl podělit se slepičkou o nalezené semínko. Vybarvi si omalovánku podle čísel.

7.  Už jste si jistě vyzkoušeli vypěstovat obilí na velikonoční vajíčko o Velikonocích. Zkuste si také vypěstovat třeba řeřichu, která je velmi zdravá, protože má plno vitamínů a ty teď opravdu všichni moc potřebujeme. Je to velmi snadné. Úplně nejlepší jsou různé nakličovací misky, sklenice či sítka, abyste nepřišli o žádný vitamín, ale pro začátek nám úplně stačí: tácek či kelímek, vata, voda a semínka řeřichy.

Na dno tácku rozprostřete trochu vaty, nalijete trochu vody a nasypete semínka. Hlídáte, aby vata byla pořád vlhká. Semínka se začnou probouzet k životu a za necelý týden vám semínka vyklíčí a můžete si je přidat na chleba s máslem či lučinou apod.

Kdyby vás klíčení zaujalo, tak na odkazu níže je krásně popsáno, co a jak klíčit a jak na to. Krásné jarní dny!

https://kitchenette.cz/clanek/klicky-a-naklicovani