Čarodějnice

1. Zkus si zazpívat krásnou a jednoduchou písničku o čarodějnicích. Kdo umí noty a hrát na nějaký nástroj, tak si ji může i zahrát.

2. Zkuste si poskládat z černého papíru netopýra, kterého můžete využít jako záložku do knížky. Můžete si ho různě ozdobit, vaší fantazii se meze nekladou.

3. Vymaluj si obrázek, pak ho podle čar rozstříhej, jednotlivé dílky zamíchej a zkus obrázek znovu složit. Můžeš si ho i nalepit na jiný papír.

4. Pozorně si prohlédni obě čarodějnice a zkus najít celkem 6 rozdílů.

5. Hlásku změníš, vynecháš a hned jiné slovo máš. Říkej dvojice slov nahlas a zkus určit, které písmenko ubylo. Jen jedno písmenko a hned to znamená úplně něco jiného. To jsou kouzla, že?

6. Vyber si čarodějnici, která se ti více líbí, a podle svých představ si ji vybarvi. Pak ji vystřihni a buď slep (obrázek 1) nebo použij cvočky (obrázek 2). Můžeš si tak vyrobit krásnou výzdobu na dveře nebo dekoraci na parapet u okna.

7. Poproste maminku nebo tatínka, jestli by si s vámi nezkusili trochu začarovat. Co k tomu potřebujete, máte na obrázku: tácek, talíř, lžičku, skleničky s vodou, mléko, ocet, potravinářské barvivo, jedlou sodu a vatové tyčinky.

Kreslení do mléka: Na talíř si nalijeme mléko až po okraj talíře. Uděláme si po obvodu barevné kaňky (což je ve vodě rozpuštěné potravinářské barvivo), tedy dáme do mléka po lžičce obarvené vody. Pomocí vatové tyčinky barvy propojíme a získáme krásný, barevný a duhový talíř.

Pěnící lektvary: Skleničku naplňte do půlky octem a přidejte nějaký saponát (např. Jar). Promíchejte lžičkou. Sklenici postavte na tác nebo do dřezu a do skleničky nasypte celou lžičku jedlé sody. To je co? (Kdo má doma třpytky, tak může ještě do octa přidat trochu třpytek, než přidá sodu.)