Dinosauři

1. Prohlédni si obrázek a zkus najít vyobrazené věci při levém okraji v obrázku. Zkus mamince nebo tatínkovi trochu popsat, říct, kde se věci nacházejí.

2. Vystřihni jednotlivé části dinosaura (popros o pomoc maminku či tatínka) a zkus je složit. Můžeš si složeného dinosaura nalepit na čistý papír nebo jednotlivé části nalepit na správná místa do „zeleného“ obrázku dinosaura.

3. Podívej se na jednotlivé řádky. V každém se vždy střídají dva dinosauři. Doplň do řádku správného dinosaura, který má v řadě pokračovat. Dinosaury najdeš pod řádky, vystřihni je a nalep do správného čtverečku.

4. Pomoz dinosauří mamince najít správnou cestu bludištěm k jejímu hnízdu s vajíčky.

5. Vyber si z přiložených šablon masek dinosaura tu, která se ti nejvíce líbí. Vybarvi si ji, vystřihni (popros o pomoc maminku či tatínka), připevněte gumičku a je z vás dinosaurus.

6. Vybarvi si stejné dinosaury stejnou pastelkou. Pak je spočítej a zapiš počet do čtverečků. Napiš číslo nebo dělej puntíky.

7. Udělejte si doma na papíry A4 obtisky rukou a nohou nebo si je můžete jenom obkreslit tužkou či vytisknout na tiskárně (1 A4 = 1 obtisk). Ztvárnění se meze nekladou. Poté si jednotlivé obtisky nějak připevněte na zem a vytvořte si tím „dráhu“, kterou se pokusíte zvládnout.

Jestli máte křídu a možnost, můžete si nakreslit dráhu i venku na chodník a zahrát si hru venku.

Můžete si dát doma i závody, kdo ji zvládne rychleji. Inspiraci najdete na přiloženém obrázku a odkazu.  https://cz.pinterest.com/pin/763571311809688742/