Všechny děti z mateřské školy jsou přihlášeny do projektu

sesokolemdozivota_logo

Motto: „Pohyb jako celodenní potřeba dětí“.

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován svazem měst a obcí ČR . Česká obec sokolská vydala manuál – celoroční aktivity pro předškolní děti, které jsou zaměřené na sportovní všestrannost.

Projekt podpořený MŠMT: nabízí propracované materiály k obohacení pohybových aktivit v mateřské škole. Je založen z několika tematicky zaměřených skupin. Úkoly jsou diferencované dle věku dětí.

Záměr: Podpora aktivního sportování, vedení k týmové spolupráci a radost z úspěchu u jednotlivce i ve skupině.

cesko

Posláním projektu Celé Česko čte dětem je budovat prostřednictvím společného čtení pevné vazby ne jen v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem.

• My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst"Stačí 20 minut denně. Každý den. Mateřská škola by měla domácí čtení doplňovat. :-)
  • S projektem jsou spojeny pravidelné návtěvy městské knihovny, předčítání členů rodiny nebo znamých osobností v MŠ.

skutecne-zdrava-skola

Strava je do naší školky dovážena ze školní jídelny v MŠ Seifertova, která je zařazena do projektu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Více o projektu naleznete zde:

Naše mateřská škola se zapojila:

Tulipánový měsíc na onkologickém oddělení
Spolek Amelie, cz. nabízí psychosociální pomoc pro nemocné a jejich blízké.
Dětskými výkresy jsme přispěli ke zpříjemnění prostředí nemocničního oddělení.

tulipany

Diplom za pravidelné návštěvy knihovny.