obr. 1

Život plyne jako řeka, kterou nelze zastavit.

Vše začne u čistého  Pramínku

a poté roste, mění se a přibývají starosti.

Někdy omývá krásné oblázky,

někdy se však setká s ostrými kameny.

Občas do ní někdo hodí nepořádek,

ale přijdou i ti, kteří jí pomůžou a ochrání.

Nakonec se dostane do moře,

kde se nechá unášet vlnami.

Mš Pramínek

Jsme dvoutřídní mateřská škola s celodenním provozem, která je součástí MŠ Mozaika Jihlava.

Poloha MŠ je situována v klidné okrajové části města Staré Hory. Jedná se o patrovou  budovu ve starší vilové zástavbě. V blízkosti protéká řeka Jihlava, nedaleko je rybník Borovinka a listnaté aleje. Budova současné Mateřské školy vznikla adaptací bývalé malotřídní Základní školy, která byla vystavěna před II. světovou válkou. MŠ má v této lokalitě dlouholetou tradici a nezastupitelné místo.

Od školního roku 2016 – 2017  máme třídy:

Rybky – třída předškoláků a budoucích předškoláků, ve které se děti připravují na vstup do 1. třídy základní školy. Třída je vybavena interaktivní tabulí.

Žabky – třída mladších dětí, ve které dětem pomáhá k adaptaci klidné a pohodové prostředí.

Obě třídy mají svoje sociální zařízení, samostatnou šatnu a třída v patře má v podkroví ložnici. Svým uspořádáním plně vyhovují zaměření školy a individuálním potřebám dětí.

Při pobytu dětí venku využíváme zahradu mateřské školy, na které jsou vzrostlé stromy a je odhlučněna živým plotem. Zahrada je vybavena herními prvky, hnízdem a pískovištěm a WC pro děti.

V suterénu budovy MŠ je kuchyně, kancelář zástupkyně ředitelky, vedoucí stravovny, šatna provozních zaměstnanců, sklad potravin a sklep.

Budova školy prošla částečnou rekonstrukcí, kde proběhla výměna oken, bylo doplněno sociální zařízení, opravena střecha. Odstraněním příčky mezi stálou ložnicí a třídou se zvětšil herní prostor v  dolní třídě.

Žabky

žabky