Náměty pro práci s dětmi

Milí rodiče a děti, tato stránka je věnována vám pro zábavu, hry a činnosti, které můžete společně dělat doma.

Jak využít společný čas s vaším dítětem nebo vašimi dětmi:

Nyní máte jedinečnou příležitost vrátit se ke kořenům, k podstatě rodiny a jejího významu pro rozvoj dítěte. Máte možnost trávit s dětmi více času, povídat si, sdílet, pozorovat drobné každodenní pokroky dítěte. Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

•  věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte;
  •  podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…);
  •  zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…);
  •  dbejte na pravidelný režim;
  •  podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…);
  •  zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…);
  •  s dětmi čtěte každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky;
  •  společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry;
  •  využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…);
  •  povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

Pohádky k poslechu

• Náměty pro domácí cvičení v rámci logopedické prevence naleznete po kliknutí na obrázek.

LP

• Připravený prostor pro distanční vzdělávání →Permoník