Charakteristika

Mateřská škola SLUNÍČKO je jednotřídní a nachází se v klidné části města zv. Na Slunci. Je obklopená prostornou a dobře vybavenou zahradou, která je využívaná během celého roku pro rozličné aktivity dětí.
Během své existence budova prošla několika úpravami a rekonstrukcemi.

• počet tříd – 1
  • počet dětí – 24
  • kapacita MŠ – 24
  • počet ped. pracovnic – 2+ 1
  • počet provozních pracovnic – 1

Co chceme?

• vhodně doplňovat rodinnou výchovu
  • vytvářet pro děti prostředí plné radostné, klidné a bezpečné atmosféry
  • zajišťovat dětem dostatek mnohostranných a přiměřených podnětů k jejich aktivnímu rozvoji
  • smysluplně rozvíjet jejich schopnosti a znalosti
  • napomáhat jim k chápání okolního světa
  • učit děti žít ve společnosti ostatních a přibližovat jim normy a hodnoty touto společností uznávané
  • zvyšovat tělesnou zdatnost a pohyblivost
  • maximálně podporovat individuální rozvojové schopnosti a možnosti jedince

• neustále zkvalitňovat materiální podmínky a prostředí školy a to jak vnitřní, tak vnější
  • prostřednictvím sebevzdělávání a samostudia přinášet nové a zajímavé poznatky do vzdělávací práce
  • spolupracovat s rodiči a jinými partnery

Škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu (ŠVP), který vychází za závazného Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.
Jsme součástí právního subjektu MŠ Mozaika. Veškeré informace, týkající se placení školného a stravného,  včetně možnosti stažení důležitých dokumentů, najdete na webových stránkách MŠ Mozaika www.msmozaikaji.cz.
V MŠ je výdejna stravy, kterou dovážíme v termoportech ze Školní jídelny U Dlouhé stěny.