O nás

• Název školy: Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace
  • Zřizovatel: Statutární město Jihlava, Masarykovo náměstí 1, 58601 Jihlava
  • Sídlo: Březinova 114, Jihlava 586 01
  • Ředitelka školy: Mgr. Lenka Mončeková
  • Odloučené pracoviště: Antonínův Důl 243, 586 02 Jihlava
  • Počet tříd: 4
  • Kapacita: 100
  • Provoz školy: 6.00 – 16.30 hod
  • Zástupkyně ředitelka: Bc. Eva Svobodová
  • Zástupová učitelka:     Bc. Kristýna Mašitová, DiS.
  • Školní jídelna: Riegrova 21, Jihlava
  • Vedoucí stravovny: Lenka Heřmánková
  • Dosah MHD: Autobus č. 2 a trolejbus G
  • Pedagogické pracovnice: plně kvalifikované

Charakteristika

• Jsme čtyřtřídní pracoviště, které je součástí právního subjektu MŠ Mozaika Jihlava.
  • Nacházíme se v klidné části města Jihlavy v dosahu MHD.
  • Vzhled mateřské školy tvoří dvě budovy, vzájemně propojené spojovací chodbou.
  • V budovách jsou 4 třídy s moderním vybavením. Interiéry tříd jsou zajímavé a vytvářejí podnětné prostředí.
  • Součástí školy je vlastní sauna s nově zrekonstruovaným ochlazovacím bazénkem.
  • Budovu školy obklopuje rozsáhlá členitá zahrada, která slouží dětem k nejrůznějším pohybovým aktivitám během celého roku. Je vybavena pevně zabudovanými herními prvky, např. lodí Noemova archa, klouzačkou ve svahu, hrazdami, houpačkami, prohazovadly, tabulí a dvěma pískovišti a záhony pro pěstitelské práce s dětmi. Částí venkovního prostranství je travnaté hřiště pro míčové a skupinové hry i zákoutí pro individuální i skupinovou hru.
  • Původ mateřské školy spadá do 90. let 20. století, do doby rozkvětu sklářského průmyslu. Vystavěna byla v roce 1982 coby sklářská mateřská škola. V roce 2011 došlo k velké rekonstrukci spodní hospodářské budovy za účelem rozšíření kapacity o dalších 50 míst.
  • Škola je otevřená v duchu osobnostně orientovaného modelu na základě partnerství.

zahradaSauna - potírnaSauna - ochlazovací bazénKlouzačka loďMŠ vchodová částMŠ -pohled z výškyZahradní prvkyZahradní domek

Sauna - sprchy