O nás

Mateřská škola Jeslenka se nachází nedaleko centra města. Vzdělávají se zde děti ve věku od 2 – 3 let. Kapacita MŠ je 32 dětí.

MŠ má dvě třídy:

• 1.třída Myšky – 16 dětí
  • 2.třída Štěňátka – 16 dětí

Součástí mateřské školy je oddělení péče Koťátka pro děti od 1 – 2 let a kapacita oddělení péče je 14 míst.

Mateřská škola má vytvořený adaptační program, na kterém se rodiče v průběhu adaptace postupně domlouvají  v konkrétní třídě, podle potřeb dítěte.

Budova školy je přízemní s bezbariérovým vstupem do kočárkárny. Obklopuje ji prostorná zahrada, která slouží dětem ke hrám a pohybovým aktivitám. Je vybavená pískovišti a dalšími herními prvky. Využíváme i venkovní terasu a tělocvičnu, která je vybavena tělovýchovným náčiním.

Každá třída a oddělení péče má k dispozici šatnu, sociální zařízení, umyvadla a přebalovací pulty.

Během pobytu v MŠ je dětem zapůjčováno oblečení MŠ kromě obuvi. Je nepřípustné odnášet oblečení z mateřské školy domů!

Jídlo se připravuje ve vlastní školní jídelně, skladba jídelníčku plně odpovídá požadavkům zásad zdravé výživy.

Provoz MŠ a oddělení péče je celodenní od 6.00 – 16.00 hodin.

• Rodiče přivádějí děti do MŠ do 8.00 hod. ráno.
  • Děti, které si rodiče vyzvedávají po obědě, odchází z MŠ od 11.15 – 11.30 hod.
  • Odpoledne se děti rozchází od 14.00 – 15.50 hod.

Spolupráce s rodiči

Během školního roku spolupracujeme s rodiči a pořádáme tyto akce:

• Informační schůzka
  • Podzimní hrátky na ŠZ
  • Beseda s odborníkem – logopedkou
  • Vánoční setkání s rodiči, tvořivá dílna
  • Informační schůzky ve třídách
  • Společné fotografování rodin
  • Autorské čtení
  • Návštěva ZOO s rodiči
  • Zábavné odpoledne na ŠZ

Pokud by měli rodiče vlastní nápady na společné akce, aktivity, činnosti, jsme za to rádi.