O nás

Mateřská  škola  PASTELKA  má  čtyři  třídy  s kapacitou   do  22 dětí. Naším záměrem je nabízet dětem individuální i skupinové formy vzdělávacích aktivit, poskytovat dostatek příležitostí k sociálním kontaktům, prožitkovému učení, rozvoji individuálních možností dítěte a kvalitní přípravě na vstup do základní školy.

Název školy – Pastelka vystihuje jeden z hlavních cílů naší vzdělávací práce – podporovat a rozvíjet výtvarné dovednosti dětí a jejich estetické cítění-„ Tak jako každábudova mš pastelka má svoji barvu, tak i svět, který nás obklopuje, učíme děti vnímat ve všech barevnostech.“

Budovu škZahradaoly obklopuje ze všech stran zahrada. Je prostorná, plná zeleně a uspořádaná tak, aby umožňovala dětem maximální pohybové vyžití po celý rok.

Ve školním roce 2022/2023 přivítá děti naše Pastelka ve zbrusu novém barevném provedení exteriéru.

V blízkosti mateřské školy jsou dvě základní školy, kam většina našich předškoláků odchází do 1. třídy. S oběma školami je navázána aktivní spolupráce.

Mateřská škola Pastelka je vybavená vlastní školní kuchyní. Podávaná strava je rozmanitá, pestrá a zohledňuje trendy zdravého stravování

Kapacita MŠ:     86 dětí

Povoz MŠ:          6:00 – 16:00 hod.

Provoz ŠJ:           6:00 – 14:30 hod.

MS a rodiče