MŠ U Dlouhé stěny

• Mateřská škola U Dlouhé stěny 50Systematická příprava na vstup do základní školy – program Metoda dobrého startu, rozvoj gramotnostních dovedností, efektivní komunikace a rozvoj samostatného myšlení, prožitkové a kooperativní učení, výukové ICT programy, logopedická prevence jako jeden z aktuálních cílů vzdělávání, "nespavka" pro předškoláky s intenzivním přípravou na školu.
  • Projekt „Ekohlásek“ – učení venku, prodloužené tematicky zaměřené výpravy se zaměřením na ochranu přírody, polytechnické vzdělávání, oslavy ekodnů a lidových tradic, ekologicky šetrné čistící prostředky v MŠ, lněná mýdla pro děti.
  • Projekt "Zdravá pětka" – kvalitní kuchyně, sezónní suroviny, zdravé receptury, vzdělávání o jídle, pěstování s dětmi ve vyvýšených záhonech, pitný režim i na zahradě, zdravý životní styl, vycházky, vícedenní pobyt v přírodě, celoroční pravidelné cvičení ve vlastní tělocvičně, zprostředkování plavání pro předškoláky.
  • Projekt „Veselé pískání, zdravé dýchání“ – základy hry na zobcovou flétnu pro předškoláky, „Jóga pro nejmenší“ pro všechny děti.
  • Projekt „Brána jazykům otevřená“ – seznamování s anglickým a německým jazykem.
  • Adaptační program s prosociální podporou, spolupráce s rodiči.
  • Atelier pro skupinové činnosti, práci s interaktivní tabulí, bubnování, výuku jazyků, tvoření apod.

( zástupkyně ředitelky pro pracoviště: Bc. Lenka Kučerová)